O nás

Co je to bar?

Definice baru, například na wikipedii, je: “Zábavní podnik využívající především servírovacího pultu (baru) s možností stání či sezení. Podnik, kam chodí lidé popíjet převážně alkoholické nápoje, konzumovat drobné pochutiny a bavit se.“

To je podle některých lidí definice slova “bar”. Co „bar“ ale znamená pro nás? Co znamená pro Vás? To je nejdůležitější.

Pro nás bar znamená místo, kde se můžeme předvést, kde něco vytváříme, ať to jsou koktejly nebo míchané drinky, kde se kreativitu snažíme vyjádřit pomocí malování do kávy (tzv. latte art), do které Vám napíšeme román surový a upřímný, jako Charles Bukowski do svých děl. Bar v našem pojetí je místo, kde se bavíme, kde kolegy bereme spíš jako kamarády, než pouhé spolupracovníky, kde se těšíme na každého nového hosta. Jsme umělci stejně tak, jako Vincent Van Gogh, jen na rozdíl od něj tvoříme umělecká díla z alkoholu, sirupů, ovoce a dalších ingrediencí. Náš bar je místo, kde úsměv a upřímný pozdrav krásného dne bereme ne jako samozřejmost, ale jako požehnání dobromyslné sudičky. To vše a mnohem víc se pro nás, barmany a personál, skrývá za slovem bar. 

Teď se usaďte, dejte si pár doušků kvalitního vína, zavřete oči, představte si všechny tyto aspekty a voilá, to vše nejdete na jednom místě. Na místě, kde den nekončí půlnocí, ale nejdříve ve 2 ráno. Tedy až poté, co vašimi ústy projde “GO HOME DRINK”, personálu popřejete krásné ráno, dáte ranní “High Five” a v lehce opilém, avšak šťastném stavu zamíříte do svých domovů a budete přemýšlet, na kdy si rezervujete další stoleček, protože klasický drink “Moravský kohout” Vás tak zaujal, že na něj budete myslet ještě další 4 měsíce. 

Proto nenutím, nýbrž doporučuji navštívit bar Hendrix na Velkém náměstí v Hradci Králové. Věřím, že ač přijdete ve skupince, nebo jako osamělý jedinec, budete se bavit tak, jako se bavíme my za barem, že si užijete tu atmosféru s námi a bude to pro Vás nezapomenutelný zážitek, takový, jako byl pro Elliota, když poprvé ve své kůlně na zahradě potkal E.T. mimozemšťana a dali si spolu svůj první okurkový Gin Fizz. 

Těšíme se na Vás.
Atos, Portos, Aramis a Bezvous
Hendrix Café Bar